Wnętrze kościoła

Dzisiaj jest

poniedzia貫k,
02 pa寮ziernika 2023

(275. dzie roku)

 

安i皻a

Poniedzia貫k, XXVI Tydzie zwyk造
Rok A, I
Wspomnienie 鈍. Anio堯w Str騜闚

Wyszukiwanie

28.11.21

Ogłoszenia dyszpasterskie 

1. Czwartego grudnia od godziny 11:00 będziemy rozprowadzć opłatki na stół wigilijny w wioskach w których na wielkanoc święcimy pokarmy. 

2. Opłatki w dni powszednie można nabyć na plebanii codziennie po wieczornej Mszy Świętej. 

3. Czwartego grudnia o godzinie 16:00 zapraszamy na koncert pieśni adwentowych pt. "Głos wdzięczny z nieba wychodzi". Wstęp wolny.

4. Piątego grudnia w niedzielę będziemy gościć jednego z wychowacwó w Elbląskim Seminarium Duchownym, który po Mszach będzie rozprowadzał kalendarz na 2022. Kalendarze są naszą cegiełką na utrzymanie seminarium. 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakrametu od godziny 8:00 do 18:00. Możliwość spowiedzi miesięcznej. 

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 04.04.2021

Ogłoszenia parafialne 

1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte o godzinie 08:00 - 10:00 - 11:30.

2. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każy dzień tego tygonia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. 

3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, zwana białą niedzielą. Po Mszy o godzninie 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i mozliwośc adoracji do godziny 18:00.

O godznie 15:00 tego dnia jest Wielka Godzina Miłosierdzia. Zachęcamy do odmówienia o tej godzinie koronki do Bożego Miłosierdzia. 

4. Podziękowania:

 

Z całego serca dziękuję za Dekorację kościoła

dla Pani Beaty i Pani Agnieszki.

 

Dziękuję Panom za odkurzenie kościoła.

 

Dziękuję bardzo moim koleżankom ze szkoły i ich rodzinom

za zmycie posadzki w całym kościele.

 

Dziękuję Pani Krawcowej,

która uszyła nowe zasłony na krzyż i na ołtarz.

 

Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu i na Wielkanoc.

 

Składam ogromne podziękowanie za ofiary na miejsce

do całodziennej adoracji

i na pulpit oraz nowy kociołek na wodę święcona.

To są nowe rzeczy do naszej świątyni.

 

Dziękuję straży osp Miłomłyn za wartę przy Grobie Pana Jezusa.

 

Wreszcie bardzo dziękuję fantastycznej służbie liturgicznej,

która w tym trudnym czasie stanęła na wysokości zadania.

Jestem z was bardzo dumny.

 

Dziękuję za wszą modlitwę i obecność w czasie Triduum Paschalnego.

 

5. Od najbliższego czwartku możliwość

całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Ponadto w pierwsze czwartki, piątki i soboty.

W przypaku pogrzebu tego dnia adoracja po Mszy pogrezbowej. 

NIEDZIELA PALMOWA 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Niedziela Palmowa

 28 marca 2021

 

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień - przeżywanie największych tajemnic naszej wiary. Przypominamy jednocześnie, że od wczoraj podczas nabożeństw w kościele obowiązuje nas limit: 1 osoba na 20 m2 (w naszym kościele jest to 35 osób). Używamy maseczki zasłaniającej nos i usta, dezynfekujemy ręce wchodząc do kościoła, a także zachowujemy odpowiedni dystans.

2. Możliwość spowiedzi we wtorek i środę od godz. 17.30 do 18:00.

3. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego złożyli przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życzymy wytrwałości. 

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc. Dziękujemy również za wykonane palmy na dzisiejszą niedzielę. 

4. Porządek Triduum Paschalnego w naszym kościele: Wielki Czwartek o g. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej; Wielki Piątek o g. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej; Wigilia Paschalna w sobotni wieczór o g. 18.00. Po każdej celebracji adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim do g. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych, jemy raz do syta i dwa razy lekko. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o g. 09:00, 10:00 i 11:00 na palcu przy kościele i na parkingu. Modlitwę pobłogosławienia pokarmów można też odmówić samemu w domu przed śniadaniem wielkanocnym: odmawiamy modlitwę Ojcze nasz i błogosławimy stół znakiem krzyża.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania pierwsza Msza Święta o g. 8.00, 10:00 i 11:30. Tego dnia nie ma Mszy Św. o g. 18.00.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W Niedzielę Zmartwychwstania o godzinie 7:30 różaniec i zmiana tajemnic. 

7. Intencje Mszy Świętych na najbliższy tydzień.

V niedziela Wielkiego Postu - 21.03.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu

 

 

 1. Msze Święte w tygodniu codziennie o 18:00 w piątek i sobotę dodatkowo o godzinie 10:00.

   

 2. 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest Dniem Świętości Życia. Co roku w naszej parafii organizujemy możliwość Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Taka okazja będzie w czwartek podczas Mszy świętej o godzinie 18:00. Zapraszamy na tę Mszę Świętą osoby pragnące podjąć się dzieła modlitwy w intencji dzieci zagrożonych aborcją. Jeśli ktoś nie może być osobiście może złożyć takie przyrzeczenie prywatnie lub podczas transmisji Mszy Świętej. Pod chórem oraz na stronie internetowej można znaleźć deklaracje.

   

 3. Zapraszamy na rekolekcje parafialne i możliwość spowiedzi w piątek i sobotę. Msze Święte z nauką i spowiedzią o godzinie 10:00 i 18:00. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Giedrojc, proboszcz z Liwy. Księża z dekanatu będą słuchać spowiedzi. Skorzystajmy ze spowiedzi i nauk rekolekcyjnych. Ofiary zbierane na tacę podczas rekolekcji są naszym podziękowaniem i wsparciem dla kapłana głoszącego nauki. Ks. Rafał jest nowym proboszczem w Liwie. Remontuje plebanię w związku z tym za każdą ofiarę będzie nam bardzo wdzięczny. Zapraszamy!

   

 4. W piątek na godzinę 17:30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej a w niedzielę na godzinę 17:40 na nabożeństwo Gorzkich Żali.

   

 5. Za tydzień rozpoczynamy Wielki Tydzień od Niedzieli Palmowej. Tego dnia Pan Jezus uroczyście wjechał do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej.

   

 6. Ofiary na kwity do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc można składać do skarbony przy drzwiach kościoła.

   

 7. Intencje Mszy Świętych na najbliższy tydzień.

 

 

03.01.2021

1. Z polecenia Biskupa Elbląskiego została odwołana na czas nieokreślony wizyta duszpasterska zwana kolędą. 

 

2. W uroczystość Trzech Króli można przynieść ze sobą z domu wodę, którą podczas Mszy Świętej poświęcimy. Nie będzie wystawionej publicznie wody do zabrania. Kreda będzie wystawiona przed ołtarzem.

 

3. Uroczystość Objawienia Pańskiego, znana jako Trzech Króli (6 stycznia), to chrześcijańskie święto obchodzone już od III wieku pod nazwą Epifanii. Tego dnia tradycyjnie okadzamy nasze mieszkania i oznaczamy drzwi na znak przyjęcia Chrystusa do naszego domu. Jednak dlaczego jedni umieszczają na swoich drzwiach litery K+M+B, inni zaś C+M+B? Co dokładnie oznaczają te skróty?

 

Starożytna tradycja oznaczania drzwi

 

Umieszczany u nas najczęściej napis K+M+B+2021 odnosi się do imion trzech Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli, aby oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi (Kacper, Melchior i Baltazar). Jest to powszechnie przyjęty i poprawny zapis, jednak stoi za nim dość powierzchowna interpretacja.

Znacznie starszy i głębszy przekaz mówi, że drzwi należy oznaczać napisem C+M+B, a do liter dopisać datę bieżącego roku: C+M+B+2021. W niektórych krajach skrót umieszcza się pomiędzy liczbami oznaczającymi rok: 20+C+M+B+21.

C+M+B to skrót pochodzący od łacińskiej sentencji Christus Mansionem Benedicat, która oznacza „(Niech) Chrystus mieszkanie błogosławi”. Choć św. Augustyn podaje jeszcze jedną interpretację: Christus Multorum Benefaktor– „Chrystus dobroczyńcą wielu”.

 

Modlitwa przy oznaczaniu drzwi kredą

 

Łacińskie słowo mansio oznacza dom nie tylko w sensie samego zamieszkania, ale miejsce, w którym się pozostaje, czuje się osłoniętym, otulonym, miejsce życia i tworzenia wspólnoty. Dlatego zgodnie z tradycją drzwi oznacza ojciec rodziny w obecności wszystkich domowników, wypowiadając słowa modlitwy:

Panie Jezu Chryste, którego Trzej Mędrcy

jako Dziecię znaleźli w domu i złożyli Mu hołd,

który wzrastałeś w domu w Nazarecie przy boku Maryi i świętego Józefa,

uświęć i nasz dom swoją obecnością.

Niech panuje w nim Twoja miłość, dobroć i czystość.

Niech wszyscy tworzymy domowy Kościół,

który w tym sanktuarium niech stale składa Ci uwielbienie i chwałę.

Niech święte symbole, które znaczymy na drzwiach tego sanktuarium,

przypominają nam i tym, którzy będą nas odwiedzać,

że jesteśmy domowym Kościołem

i za gwiazdą wiary chcemy iść na spotkanie z Tobą,

do domu naszego wspólnego Ojca,

z którym w jedności Ducha Świętego

żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen*

Ta wymowna modlitwa pokazuje, że nie warto rezygnować z zapisu – którykolwiek on będzie – poprzez który zapraszamy Chrystusa do naszego domu i prosimy o to, aby uświęcił nasze życie swoją obecnością.

20.12.2020

1. Zbiórka przyborów szkolnych oraz materiałów opatrynkowych na misje. Dary można składać do połowy stycznia. Za złożone sedeczne Bóg zapłać. 

2. Zbiórka na kropielnicę bezdotykową. Została juz zamówiona. Realizacja w połowie stycznia. Za złożone już ofiary składamy serdeczne Bóga zapłać. 

3. Pasterka o 22:00 i o 00:00

4. Msze w pierwszy dzień świąt o 08:00 - 10:00 - 11:30 - 18:00

5. Msze w drugi dzień świąt 08:00 - 10:00 - 11:30

6. Nowy świecznik modlitwny przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do takiej formy pobożności.

7. Do Wigilii Bożego Narodzenia można zabrać z kościóła światło Beltlejemski. Dziękujemy harcerzom z Szymonowa za przywiezienie nam tego światła. 

8. Przygotowanie wystroju świątecznego w poniedziałek 21.12.20 o 19:00 

9. Spowiedź codziennie od 17:45

10. Opłatki tylko u Pana organisty. Na plebanii nie mamy opłatków. 

ADWENT 2020

Nie będzie rekolekcji adwentowych i spowiedzi rekolekcyjnej.

Spowiadamy codziennie od 17:45 w niedziele na każdej Mszy Świętej

Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią niedzielę lub tydzień.Opłatki do nabycia tylko u Pana Organisty.

W naszej parafii Księża nie rozprowadzają opłatków.W zakrystii do nabycia są świece wigilijne Caritas.Roraty w poniedziałki i czwartki o godzinie 18:00.


07.11.20

W niedzielę będziemy gościć w naszym kościele

ks. Wicerektora z Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej.

Przyjedzie, aby rozprowadzać kalendarze, z których dochód przeznaczony jest na utrzymanie seminarium.

Co roku cieszyły się one dużą popularnością.

Wiemy, że od soboty może być tylko 50 osób w kościele,

jednak mamy nadzieję, że przyjdziecie nawet po Mszy świętej,

żeby nabyć kalendarz i wesprzeć seminarium. 

Za zrozumienie bardzo dziękujemy.

Szczęść Boże!

 

Od soboty w naszym kościele jednorazowo może przebywać 50 osób.

Komunia duchowa

Uczestnictwo w Mszy Świętej online, TV, radio

Siostro i bracie, kiedy pragniesz dobrze przeżyć Mszę Świętą w domu, przygotuj się do tego:

Przygotuj sobie biały obrus na stole, podobnie jak na kolęde, wizytę duszpasterską, zapal świece, światło, które symbolizuje obecność Chrystusa. Telewizor niech będzie gdzieś w oddali, na innym meblu, ponieważ nie adorujemy odbiornika telewizyjnego.

Ubierz się odświętnie. Załóż strój jak do kościoła, nie oglądaj (jeżeli jesteś zdrowy) Mszy Świętej w piżamie. Nie popijaj kawy w czasie nabożeństwa, telefon też najlepiej odłóż. Przeznacz ten czas na spotkanie z Bogiem, w kościele, tylko na odległość. 

Pomódl się przed Mszą, poproś Boga o dobre przeżycie, uczestnictwo w Eucharystii. Nie rozmawiaj z bliskimi podczas Mszy, porozmawiaj z Bogiem. Weź czynny udział. Śpiewaj, odpowiadaj kapłanowi. Wstań w tych momentach kiedy trzeba i klęknij, kiedy zostanie ukazany Chrystus. Podczas Komunii, jeżeli możesz, nie jesteś w stanie grzechu ciężkiego to, przyjmij duchowo Jezusa, powiedz: Panie pragnę Cię przyjąć, bądź w moim sercu, wierzę w Ciebie.

Po zakończonej Eucharystii podziękuj Bogu za Mszę, za wszelkie Łaski.

Menu

 

W każdy czwartek

całodzienna adoracja

Najświętszego Sakramentu

od godziny 08:00 do 18:00 

Licznik

Liczba wy鈍ietle:
1272061