Wnętrze kościoła

Dzisiaj jest

poniedzia貫k,
02 pa寮ziernika 2023

(275. dzie roku)

 

安i皻a

Poniedzia貫k, XXVI Tydzie zwyk造
Rok A, I
Wspomnienie 鈍. Anio堯w Str騜闚

Wyszukiwanie

Wielki Post 2021

WSKAZANIA BISKUPA ELBLĄSKIEGO NA WIELKI POST 2021

2 lutego- Święto Ofiarowania Jezusa w świątyni nosi w naszej tradycji ludowej nazwę święta Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego w Kościele, tj. osób poświęconych Panu Bogu. Z powodu trwającej epidemii konsekrowane i konsekrowani nie spotkają się z biskupem na swoim nabożeństwie.

11 lutego - wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, a także Międzynarodowy Dzień Chorych. Ze względu na pandemię nie organizujemy zbiorowego udzielania sakramentu namaszczenia chorych w kościele. Można udzielić chorym tzw. błogosławieństwa lourdzkiego Najświętszym Sakramentem.

17 lutego - Środa Popielcowa. Według polecenia Stolicy Apostolskiej przewodniczący liturgii tylko raz przy ołtarzu wypowiada formułę związaną z posypaniem głów popiołem. Formuły tej nie powtarza już przy każdym nałożeniu popiołu na głowę [występuje w maseczce]. W czasie obrzędu śpiewamy odpowiednie pieśni pokutne.

19 lutego - piątek przed pierwszą niedzielą Wielkiego Postu – nabożeństwo pokutne, ekspiacja za grzechy duchowieństwa, zwłaszcza wobec nieletnich. Może to być nabożeństwo drogi krzyżowej z udziałem wiernych. Wówczas należy zapowiedzieć intencję modlitwy. Trzeba pamiętać, że istotą nabożeństwa drogi krzyżowej jest rozważanie misterium Męki Pańskiej.

14-20 lutego – dni modlitw o trzeźwość [54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu].

19-25 marca – Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.

Rekolekcje wielkopostne można organizować w parafiach przy zachowaniu obowiązujących limitów osób na nabożeństwach.

W okresie Wielkiego Postu proponujemy też wiernym więcej możliwości [okazji] do skorzystania ze spowiedzi, zwłaszcza w dni powszednie.

 

+Jacek Jezierski, biskup elbląski

Elbląg, 30 stycznia 2021

Menu

 

W każdy czwartek

całodzienna adoracja

Najświętszego Sakramentu

od godziny 08:00 do 18:00 

Licznik

Liczba wy鈍ietle:
1272145